Google kupuje YouTube

| Technologia

Koncern Google potwierdził plotki mówiący o tym, że internetowy gigant ma zamiar kupić serwis YouTube. Obie firmy doszły do porozumienia i zawarły transakcję wartą 1,65 miliarda dolarów.

Wraz z YouTube Google otrzyma jednak niezbyt miły "spadek" - liczne procesy sądowe i wątpliwości związane z naruszaniem praw autorskich. Popularny serwis prowadzi, m.in. spór sądowy z Universal Music. Może się więc okazać, że 1,65 miliarda dolarów to nie wszystkie koszty związane z przejęciem serwisu i będzie to najbardziej kosztowna umowa w historii Google\'a.

Jej zawarcie jasno obrazuje, jak ważny dla Google\'a jest internetowy rynek wideo i jak wielkie nadzieje na pozyskanie reklamodawców wiąże z nim firma Brina i Page\'a.

To [zakup YouTube - red.] jest zgodne z całą strategią Google\'a - mówi Roger Aguinaldo, specjalista ds. inwestycji. Nie byliby w stanie wystarczająco szybko zbudować takiego serwisu - dodaje.

Analitycy zastanawiają się, świadkami jakiego przejęcia będziemy w najbliższej przyszłości. I wskazują na możliwy zakup Facebook.com przez Yahoo!

Google YouTube