Google tworzy wydział sprzętowy

| Ciekawostki
Google

Jak donosi serwis Re/code, Google tworzy własny wydział hardware'owy. Na jego czele stanął były prezes Motoroli Rick Osterloh. Google przejęło Motorolę w 2011 roku, a na czele firmy stanął właśnie Osterloh. W roku 2014 Motorola została sprzedana Lenovo. W ubiegłym miesiącu Osterloh opuścił Motorolę i teraz został zatrudniony przez Google'a. Zaoferowano mu stanowisko starszego wiceprezesa, co oznacza, że kierowany przez niego wydział będzie miał tę samą rangę, co wydziały zajmujące się Androidem, reklamami, wyszukiwaniem czy YouTube'em.

Zdaniem redaktorów Re/code w skład Google Hardware Division wejdzie większość zespołów zajmujących się obecnie sprzętem. Będą to grupy odpowiedzialne za urządzenia Nexus, Chromecast czy Chromebook oraz Google Glass, OnHub czy ATAP (Advanced Technology and Projects). OnHub to pomysł Google'a na stworzenie rutera, który z czasem stanie się jednym z elementów inteligentnego domu. Urządzenie jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Z kolei grupa ATAP nie wyprodukowała żadnego urządzenia, a niedawno jej szefowa, Regina Dugan, która w przeszłości stała na czele DARPA, porzuciła Google'a i przeszła do Facebooka.

Przed Osterlohem stoi więc niełatwe zadanie ożywienia inicjatyw hardware'owych Google'a, z których również te bardziej znane, jak Project Ara czy Google Glass, nie odniosły dotychczas sukcesu.

Google hardware sprzęt