Holograficzna nauka anatomii człowieka

| Technologia
Microsoft

Microsoft i Case Western Reserve University opublikowały niezwykle interesujący materiał wideo, pokazujący, jak wyobrażają sobie przyszłość edukacji medycznej. Widzimy na nim, jak dzięki HoloLens studenci medycyny uczą się anatomii. Razem z Case Western Reserve University opracowujemy paradygmaty, dzięki którym w przyszłości będzie odbywała się edukacja studentów. Wierzymy, że HoloLens to umożliwi - mówi Lorraine Bardeen z Microsoftu.

Możesz wyodrębnić dowolny fragment anatomii i go pokazać. Możesz go przesuwać, możesz uczynić go przezroczystym, by zobaczyć otoczenie, to bardzo pomogło mi zrozumieć, jak działa układ krążenia - mówi student Satyam Ghodasara, który bierze udział w eksperymentach. W pewnym momencie znalazłem zastawkę aorty i po raz pierwszy widziałem ją w otoczeniu innych struktur anatomicznych. Można ją dzięki temu obejrzeć tak, jak jest to niewykonalne w prawdziwym sercu - dodaje.

Osoby, które miały okazję korzystać z HoloLens podkreślają, że to, co widzimy na filmach różni się od rzeczywistego obrazu. Hologramy wyświetlane przez okulary pokazywane są w niewielkim okienku. Nie zajmują całej przestrzeni okularów.

 

HoloLens student medycyna anatomia