Sir David Attenborough zadebiutował na Instagramie. Zachęca, by do niego dołączyć i razem inspirować zmiany

| Nauki przyrodnicze
Zrzut ekranowy, Instagram

Sir David Attenborough, sławny brytyjski biolog, popularyzator wiedzy przyrodniczej i podróżnik, zadebiutował na Instagramie. Za jego pośrednictwem chce rozpowszechniać swój przekaz w zakresie ochrony środowiska. Wykonuję ten ruch, ponieważ, jak wszyscy wiemy, Ziemia ma kłopoty. Kontynenty płoną, lodowce topnieją, rafy koralowe umierają [...]. Ta lista ciągnie się dalej.

Po godzinie od zamieszczenia pierwszego posta 94-latek miał już ponad 200 tys. obserwujących (obecnie ich liczba sięga 2,8 mln).

Jak podkreślono we wpisie, dzisiaj ocalenie naszej planety jest wyzwaniem komunikacyjnym. Wiemy, co robić, potrzeba tylko woli. [...] Razem możemy zainspirować zmiany.

Termin debiutu sir Davida na Instagramie został pieczołowicie dobrany. Niedługo nastąpi bowiem premiera jego filmu i książki. Jak można przeczytać w opisie "Życia na naszej planecie" (A Life on Our Planet) na Netfliksie, Attenborough szuka rozwiązań w kryzysie. Wspomina swoje życie i opowiada o ewolucji życia na Ziemi, ubolewając nad zanikiem dzikiej przyrody i dzieląc się swoją wizją przyszłości. Premiera dokumentu biograficznego jest zaplanowana na 4 października.

Media społecznościowe nie są zwykłym habitatem Davida, dlatego w prowadzeniu profilu będą pomagać biologowi Jonnie Hughes i Colin Butfield, którzy współpracowali z nim przy "A Life on Our Planet". Attenborough sam będzie nagrywał filmiki, a Jonnie i Colin będą zamieszczać posty z unikatowymi klipami i scenami rozgrywającymi się poza kadrem.

Biolog będzie korzystać z platformy, by zamieszczać komunikaty wideo. Filmy będą zarysowywać problemy i wskazywać ich rozwiązania. Attenborough zachęca, aby się do niego przyłączyć.

 

Instragram David Attenborough debiut