Użytkownik może usunąć IE z Windows 7

| Technologia
Microsoft

W blogu aeroxperience pojawiła się informacja, że możliwe jest usunięcie dużej części Internet Explorera 8 z systemu Windows 7. Autorom wpisu udało się tego dokonać w wersji build 7048 najnowszego OS-u Microsoftu. Wydaje się, że dokonane przez nich zmiany umożliwiają wykasowanie z komputera pliku iexplore.exe, a więc po ich przeprowadzeniu uruchomienie przeglądarki nie jest możliwe. Jednocześnie nie zostały zaburzone żadne funkcje systemu, do działania których konieczna jest obecność IE.

Żeby usunąć IE8 należy wejść do Panelu Controlnego (Control Panel), następnie wybrać "All Control Panel Options", kliknąć na "Programs and Features" i po lewej stronie kliknąć na "Turn Windows Features On or Off". Po załadowaniu listy znajdujemy na niej Internet Explorera 8 i odznaczamy pole wyboru. Restartujemy system, dokonujemy konfiguracji i znowu restartujemy.
Ikony dotyczące IE pozostaną w systemie, ale w "Set Program Defaults" już nie znajdziemy IE, Windows nie zwróci uwagi, że go nie ma, a z katalogu IE zniknie plik iexplore.exe.
Teraz pozostaje nam czekać na reakcję urzędów regulujących rynek, by przekonać się, czy taka możliwość usunięcia przeglądarki z systemu je zadowoli.

Internet Explorer 8 Windows 7