Koniec IsoHunt

| Technologia
P199, GNU FDL

Po siedmioletniej walce sądowej serwis IsoHunt zamknie swoje podwoje, a jego właściciel będzie musiał zapłacić MPAA 110 milionów dolarów tytułem odszkodowania. Sąd uznał, że IsoHunt jest winnym hostowania usługi, której celem było nielegalne dostarczanie treści chronionych prawem autorskim oraz zarabianie na reklamach.

Właściciel serwisu, Gary Fung, pomimo przegranych procesów nadal chciał walczyć w sądzie. Proces wyznaczono na 5 października, a MPAA ogłosiła, że będzie domagała się 600 milionów odszkodowania. Fung, którego szanse były niewielkie, wolał nie ryzykować i zawarł ugodę. W jej ramach zgodził na zapłacenie odszkodowania, zamknięcia IsoHunt do 23 października oraz zobowiązał się, że nie podejmie w przyszłości żadnych działań, by odnieść korzyści finansowe kosztem treści produkowanych przez członków MPAA.

Przedstawiciele MPAA oświadczyli, że są zadowoleni z zawartej ugody.

IsoHunt został po raz pierwszy pozwany w 2006 roku, a w roku 2009 po raz pierwszy serwis uznano winnym. W styczniu bieżącego roku Fung poinformował, że pracuje nad innym projektem. Nie wiadomo jednak, co Fung planuje oraz czy będzie miał pieniądze na rozwój swojego pomysłu.

IsoHunt prawa autorskie MPAA odszkodowanie