Internetowy generator kantat ku czci miasta Krakowa

| Technologia

Jak przekonują twórcy jednego z serwisów, każdy może zostać autorem kantat. Kantata.fe.pl to bowiem nic innego jak internetowy generator kantat ku czci miasta Krakowa.

Jeszcze nigdy pisanie kantat nie było tak proste i przyjemne! Dzięki naszemu generatorowi każdy może zostać Wielkim Kompozytorem. Wystarczy kilka minut, a oto zrodzi się dzieło niebywałe, ponadczasowe. A przede wszystkim – Twoje. Nie możesz pozostać obojętny! Już dziś napisz swoją kantatę i uratuj Honor Miasta i Wielkiej Sztuki – czytamy w serwisie.

W tym roku Kraków obchodzi swoje 750-te urodziny. Z tej okazji znany i lubiany duet, Piotr Rubik & Zbigniew Książek, skomponował kantatę. Utwór nosi tytuł „Zakochani w Krakowie”, co nawiązuje do poruszanych w nim treści. A są to: nienagłośnione dotąd romanse Jego Królewskiej Mości, problem pogodzenia władzy z faktem posiadania nieślubnych dzieci, oraz porada seksualna dla Smoka Wawelskiego (świeć, Panie, nad jego duszą).

Twórcy Kantata.fe.pl twierdzą, że dzięki ich serwisowi każdy może stworzyć taki utwór, jaki mu się podoba, co przeczy twierdzeniu, że nie można wszystkich zadowolić.

Celem serwisu jest stworzenie 750 000 kantat na 750 urodziny Królewskiego Miasta. W tej chwili powstało już ponad 300 utworów.

Kantata.fe.pl kantata Piotr Rubik Kraków Zbigniew Książek