System operacyjny od Kaspersky Lab

| Bezpieczenstwo IT
Kaspersky Lab

Znana z produkcji oprogramowania zabezpieczającego firma Kaspersky Lab potwierdziła, że pracuje nad własnym systemem kontroli automatyki przemysłowej (ICS). Firma twierdzi, że jest w stanie wyprodukować bardziej bezpieczny system niż te oferowane przez Microsoft, Apple'a czy środowisko OpenSource.

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami licznych udanych ataków na systemy przemysłowe, co dowodzi, iż nie są one wystarczająco bezpieczne.

Eugene Kaspersky wyjaśnia, dlaczego ICS jego firmy będzie bezpieczniejszy od produktów konkurencji. Po pierwsze będzie on wysoko wyspecjalizowany, przeznaczony do realizacji konkretnych zadań. Nie będzie nadawał się do grania w Half-Life, edycji zdjęć z wakacji czy korzystania z serwisów społecznościowcyh. Po drugie, pracujemy nad takimi metodami pisania oprogramowania, które nie dopuszczą do uruchomienia jakiegoś nieprzewidzianego procesu w tle. To bardzo ważna sprawa - niemożność uruchomienia kodu strony trzeciej czy włamania się do systemu lub uruchomienia w nim niezatwierdzonej aplikacji.

Kaspersky nie zdradza, kiedy nowy system ma zadebiutować na rynku.

Kaspersky Lab system operacyjny system kontroli przemysłowej