Koniec Kina

| Technologia
Microsoft

Ledwie przed dwoma miesiącami na rynek trafiły smartfony Kin i Kin 2 Microsoftu, a już gigant z Redmond zdecydował o... zakończeniu ich produkcji. Telefony nie trafią, jak planowano, do Europy, a cały zespół, który się nimi zajmował, został włączony do grupy rozwijającej system Windows Phone 7.

Podjęliśmy decyzję, by skupić się wyłącznie na Windows Phone 7 i nie dostarczymy, jak planowaliśmy, Kina do Europy najbliższej jesieni - czytamy w oświadczeniu koncernu. Firma zapewniła jednocześnie, że będzie współpracowała z Verizonem przy sprzedaży już wyprodukowanych telefonów Kin.

Prace nad Kinem trwały kilka lat (projekt "Pink") i przyspieszyły po przejęciu przez Microsoft w roku 2008 firmy Danger. Smartfony mają kilka interesujących rozwiązań, jednak były krytykowane za brak podstawowych aplikacji, jak np. kalendarza. Ponadto ich użytkownicy musieli płacić abonament podobny jak opłaty wnoszone przez użytkowników znacznie bardziej zaawansowanych techniczne urządzeń, np. iPhone'a czy urządzeń z Androidem.

Kin sprzedawał się bardzo słabo, Microsoft zdecydował więc o zakończeniu produkcji. Podobno w ciągu dwóch miesięcy od debiutu sprzedano mniej niż 10 000 tych urządzeń.

Kin Microsoft smartfon