LG i Google wymienią się patentami

| Technologia
Google

LG i Google podpisały umowę o wzajemnym licencjonowaniu patentów. Umowa ma pomóc w obronie przed trolami patentowymi. Podobne porozumienie Google podpisał na początku bieżącego roku z Samsungiem.

LG prowadzi obecnie niezwykle ostrą walkę z Lenovo, Samsungiem i Xiaomi. W III kwartale bieżącego roku koreańska firma zaskoczyła świetnymi wynikami sprzedaży. W ciągu trzech miesięcy klienci nabyli ponad 15 milionów smartfonów LG. Po raz pierwszy w historii średnia miesięczna sprzedaż firmowych telefonów przekroczyła 5 milionów. Liderem rynku pozostaje Samsung, jednak LG osiągnął znacznie lepsze wyniki finansowe, co sugeruje, że jest w stanie lepiej zbalansować produkcję drogich i tanich modeli. Ponadto sprzedaż urządzeń LG rośnie, podczas gdy Samsunga spada.

Podpisanie umowy pomiędzy LG a Google'em znacząco wzmacnia obie firmy. Znajdują się one co prawda w pierwszej setce posiadaczy największej liczby patentów, jednak wyraźnie odstają od innych przedsiębiorstw z branży IT. Portfolio LG liczy 12 400 patentów, co daje tej firmie 26. pozycję na liście, a do Google'a należy 4000 patentów (88. pozycja). Posiadaczem największej liczby patentów jest IBM (75 800), a na drugim miejscu znajdziemy Samsunga (45 700). Microsoft jest właścicielem 22 800 patentów i zajmuje 12. pozycję na liście.

LG Google patent umowa