Nie został pilotem, więc zbudował kokpit w sypialni dzieci

| Ciekawostki
andrewmalone (Andrew Malone), CC

Czterdziestoletni Laurent Aigon z Lacanau we Francji zbudował w sypialni swoich dzieci tak realistyczną kopię kokpitu Boeinga 737, że Instytut Konserwacji Floty Powietrznej Portu Lotniczego Bordeaux-Mérignac poprosił go o wygłoszenie wykładu.

Aigon dorastał w miejscowości Beutre, mieszkając zaledwie 200 m od lotniska. Marzył o zostaniu pilotem, ale że nie miał serca do nauki, jego przygoda z awiacją skończyła się na grze komputerowej.

Przed 5 laty mężczyzna spotkał drugiego pasjonata - Jeana-Paula Dupuya. Panowie postanowili zbudować tak realistyczny kokpit, jak tylko się da. Spotkali się z członkami stowarzyszenia Aquitaine Simulation, przyjrzeli się symulatorowi Airbusa i zabrali się do dzieła. Części szukali w Internecie. Ponieważ sprowadzano je z różnych zakątków świata, realizacja projektu pochłonęła kilka tysięcy euro.

Francuz nauczył się obsługi wszystkich kontrolek z deski rozdzielczej oraz procedur. Teraz postanowił, że zostanie profesjonalnym konstruktorem symulatorów lotu. Najpierw musi jednak zdobyć specjalny certyfikat.

Laurent Aigon Boening 737 kokpit kopia symulator lotu sypialnia