Roślinne elementy z roślinnego źródła

| Ciekawostki
LEGO

Jeszcze w tym roku Lego zamierza wprowadzić do sprzedaży pierwszą kolekcję klocków z bioplastiku z trzciny cukrowej. Do 2030 r. duńska firma chce wytwarzać z materiałów ekologicznych wszystkie swoje produkty i opakowania.

LEGO

Etanol do produkcji polietylenu na klocki jest wytwarzany z trzciny cukrowej z upraw ekologicznych. Materiał jest pozyskiwany zgodnie z wytycznymi Bioplastic Feedstock Alliance (BFA), a całemu procesowi przyznano certyfikat Bonsucro Chain of Custody Standard.

Nowe botaniczne elementy (liście, krzaczki czy drzewa) nie będą się różnić pod żadnym względem od klocków wytwarzanych ze "standardowego" plastiku.

W Lego chcemy mieć korzystny wpływ na świat wokół nas i ciężko pracujemy nad tym, by dostarczać dzieciom superzabawki wykonane z ekologicznych materiałów. To dobry 1. krok w kierunku realizacji naszego ambitnego planu, by wszystkie klocki produkować ze zrównoważonych materiałów - podkreśla Tim Brooks, wicedyrektor Lego ds. odpowiedzialności środowiskowej.

Lego powoli, acz systematycznie wdraża swoje proekologiczne plany. W zeszłym roku firma ogłosiła, że całe zapotrzebowanie energetyczne zaspokaja dzięki źródłom odnawialnym. Cel udało się osiągnąć 3 lata przed wyznaczonym terminem.

 

Lego klocki polietylen etanol trzcina cukrowa bioplastik Tim Brooks