Nowe notebooki w ofercie Lenovo

| Technologia
Lenovo

W ofercie firmy Lenovo znalazły się dwa nowe notebooki z panoramicznymi wyświetlaczami. Maszyny pochodzą z dobrze znanych serii ThinkPad T i ThinkPad R.

Oba komputery – T61 i R61 – wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 14,1 cala. Producent nie ograniczył się jedynie do zmiany rozmiarów wyświetlacza. Ulepszony został system chłodzenia i zastosowano nowy model łączności bezprzewodowej UltraConnect II.

Najciekawszą jednak zmianą jest zastosowanie specjalnej klatki wzmacniającej pokrywę wyświetlacza. Dzięki niej komputer jest bardziej odporny przed uderzeniami czy naciskiem, a wyświetlacz mniej podatny na uszkodzenia.

Klatka została wykonana w kształcie plastra miodu. Jak zapewnia producent, w przypadku upuszczenia notebooka, zmniejsza ona o 25% naprężenia wyświetlacza. Chroni jednocześnie znajdującą się w obudowie antenę zapewniającą łączność bezprzewodową. To kolejny już system, po poduszce powietrznej i amortyzatorach dysku twardego, który ma chronić ThinkPady przed uszkodzeniem.

Kolejnym ulepszeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest nowy system chłodzenia. Lenovo nie zdradza jego szczegółów, ale zapewnia, że redukuje on temperaturę o 10% i zmniejsza poziom szumów aż o 3 decybele w porównaniu z poprzednimi modelami komputerów tej firmy.
Inżynierowie Lenovo opracowali też technologię Battery Strech, która zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas pracy na bateriach nawet o 15%.

Ceny modelu T61 rozpoczynają się od 1139 USD, a za model R61 trzeba zapłacić co najmniej 1135 dolarów.

Lenovo ThinkPad R61 T61 notebook