Lenovo proponuje Yoga Tablet

| Technologia
Lenovo

Zaostrza się walka na rynku tabletów. Niedawno Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń Surface, a Nokia pokazała swój pierwszy tablet - Lumię 2520. Teraz bardzo ciekawe urządzenia przedstawiło Lenovo. Chińska firma proponuje androidowe urządzenia z linii Yoga Tablet.

Lenovo Lenovo

Uwagę najbardziej przyciąga sam projekt i pomysłowe rozwiązanie trzech sposobów pracy z tabletem. Pierwszego z nich użyjemy podczas trzymania urządzenia jedną ręką. Specjalna konstrukcja ułatwia chwycenie urządzenia i czytanie na jego ekranie książki czy gazety. Przekręcając cylindryczną część Yoga Tablet wysuniemy nóżkę, która pozwala na postawienie urządzenia na stole pod kątem od 110 do 135 stopni. Takie ustawienie wykorzystamy np. podczas oglądania filmu. Wspomnianą nóżkę możemy wykorzystać też do położenia tabletu pod pewnym kątem, co ułatwia pisanie lub korzystanie z gier.

W Yoga Tablet zastosowano czterordzeniowy 1,2-gigahercowy procesor oparty na rdzeniu Cortex-A7, 1 gigabajt pamięci RAM oraz 16 lub 32 gigabajty pamięci masowej, którą można powiększyć dzięki wejściu microSD. Urządzenie wyposażono w dwie kamery i opcjonalną łączność 3G. Tablety korzystają z wyświetlacza o przekątnej 8 lub 10 cali o rozdzielczości 1200x800 oraz w system Android 4.2.2. Lenovo twierdzi, że na pojedynczym ładowaniu baterii urządzenia mogą pracować nawet przez 18 godzin. Tablety można kupić w cenie 249 USD za model 8-calowy i 299 USD za urządzenie 10-calowe.

Lenovo Yoga Tablet tablet