Kolejny członek LulzSec aresztowany

| Bezpieczenstwo IT
fsc2k5

W Arizonie aresztowano 20-letniego Raynaldo Riverę, który jest podejrzany o to, że w czerwcu 2011 roku brał udział w ataku LulzSec na sieć Sony Pictures. Mężczyźnie postawiono zarzut konspiracji i nieautoryzowanego naruszenia systemu komputerowego. Grozi mu do 15 lat więzienia. Rivera ma 14 września stawić się w sądzie w Los Angeles.

Inny członek LulzSec, Cody Kretsinger, również z Tempe w Arizonie, został aresztowany już w ubiegłym roku i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyrok w jego sprawie zapadnie 25 października.

Zdaniem mediów Rivera wykorzystał dziurę typu SQL injection, a ukradzione z sieci Sony informacje dotyczące klientów firmy opublikował w internecie. W czasie ataku, którym LulzSec pochwalili się na Twitterze, skradziono dane osobowe mniej niż 38 000 użytkowników.

Najbardziej znanym spośród aresztowanych członków grupy jest jej były przywódca, Hector Monsegur pseudonim „Sabu“. Przyznał się od do uczestnictwa w wielu atakach i pomógł władzom złapać sześciu innych hakerów, którzy z nim współpracowali. W zamian za pomoc dostał on półroczne odroczenie procesu. Wyrok w sprawie Monsegura zapadnie w lutym 2013 roku. Mężczyźnie grozi do 124 lat więzienia.

LulzSec Sabu włamanie Sony