Zadebiutuje MS Office for iPad?

| Technologia
Microsoft

Niewykluczone, że 27 marca Satya Nadella, dyrektor wykonawczy Microsoftu, poinformuje o powstaniu MS Office'a dla iPada. Od dawna nieoficjalnie mówi się, że koncern z Redmond pracuje nad swoim pakietem biurowym w wersji dla tabletu Apple'a.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że MS Office for iPad miałby składać się jedynie z Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Niewykluczone, że można go będzie kupić w sklepie Apple Store, jednak najprawdopodobniej konieczne będzie wykupienie subskrypcji na Microsoft Office 365. W taki właśnie sposób działa Office Mobile for iPhone.

Niedawno Microsoft zaoferował model subskrypcyjny o nazwie Microsoft Office 365 Personal. Pozwala on zainstalować pakiet na jednym pececie lub Macintoshu i na jednym tablecie. Obecnie możliwe jest instalowanie pakietu na tabletach z systemem Windows. Microsoft może po prostu dodać iPada do listy tabletów.

Mary Jo Foley, która specjalizuje się w kwestiach dotyczących Microsoftu, donosi, że początkowo planowano, iż Miramar (to nazwa kodowa Office for iPad) ukaże się po Gemini (nazwa kodowa Office'a dla interfejsu Modern UI). Jednak Steve Ballmer, poprzedni dyrektor Microsoftu, uległ namowom zespołu odpowiedzialnego za rozwój pakietu dla iPada i zdecydował, że może on zadebiutować tak szybko, jak będzie gotowy. Nawet jeśli będzie to oznaczało, że trafi na rynek przed Gemini.

MS Office pakiet biurowy iPad