Microsoft nie stawi się na przesłuchaniu przed KE

| Technologia

Microsoft poinformował, że przedstawiciele firmy nie wezmą udziału w wyznaczonym na 3 czerwca przesłuchaniu przed Komisją Europejską. Decyzję taką podjęto gdyż, zdaniem koncernu, firmie odebrano prawo do uczciwego procesu.

Podczas wspomnianego przesłuchania Microsoft miał spróbować obalić stwierdzenia, jakoby dołączenie Internet Explorera do systemu Windows szkodziło konkurencyjności.

W firmowym blogu czytamy: Termin przesłuchania, który Komisja wyznaczyła na 3-5 czerwca, pokrywa się z terminem International Competition Network (ICN), najważniejszego na świecie spotkania międzyrządowego na temat prawa o konkurencyjności. Z tego też powodu wielu najważniejszych członków Komisji oraz przedstawicieli państw, którzy są najbardziej zainteresowani naszą sprawą, nie będzie mogło uczestniczyć w przesłuchaniu w Brukseli, gdyż będą przebywali w tym czasie na spotkaniu ICN w Zurichu. Uważamy, że wyznaczenie przesłuchania w czasie, gdy najważniejsi urzędnicy będą poza Brukselą, pozbawia Microsoft prawa do bycia wysłuchanym, a tym samym jest niezgodne z europejskim prawem do obrony.

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali również, że próbowali ustalić z KE inny termin przesłuchania, ale eurourzędnicy odmówili jego wyznaczenia. W związku z zaistniałą sytuacją Komisja Europejska podejmie ostateczną decyzję bez wysłuchania racji Microsoftu. 

 

Microsoft Komisja Europejska Internet Eksplorer konkurencyjność