Tak wygląda pierwszy Microsoft Lumia?

| Technologia
Microsoft

Na jednym z chińskich serwisów pojawiły się zdjęcia prawdopodobnie pierwszego smartfonu marki Microsoft. Zaś z urzędów regulujących rynek telekomunikacyjnych wyciekły informacje dotyczące złożonych tam dokumentów. Wygląda więc na to, że koncern z Redmond rzeczywiście już wkrótce rozpocznie sprzedaż smartfonów pod własną nazwą i zrezygnuje z marki Nokia.

Microsoft Microsoft

Z informacji z amerykańskiej Federalnej Komisji Komunikacji oraz urzędów chińskich i indonezyjskich wynika, że nowy smartfon korzysta z systemu Windows Phone 8.1 Update 1, jebo wymiary to 139,97x71 milimetrów, korzysta z 5-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości 960x540 pikseli i został wyposażony w dwa aparaty fotograficzne. To urządzenie średniej klasy, plasujące się pomiędzy modelami Lumia 630 a Lumia 730. Niewykluczone, że będzie sprzedawane jako Microsoft Lumia 640 lub 645.

Wydaje się, że nowy telefon powstał przede wszystkim z myślą o rynkach azjatyckich, jednak fakt złożenia dokumentów w FCC może wskazywać, że będzie on budżetowym telefonem w ofercie amerykańskich sieci telefonii komórkowej.

Microsoft Lumia smartfon