Microsoft chce współpracować

| Technologia
Microsoft

Wydaje się, że Microsoft stawia na szeroką współpracę w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości. Koncern, który niedawno pokazał HoloLens poinformował właśnie, że podpisał umowy o współpracy z Valve i Oculusem. Firma z Redmond będzie wspierała system rzeczywistości wirtualnej rozwijany przez Valve, a do produktu Oculus Rift dołączy kontroler dla Xboksa. Wygląda więc na to, że trzej najpoważniejsi gracze na rynku VR będą ze sobą współpracowali.

Należący do Facebooka Oculus obiecuje, że na początku przyszłego roku do sprzedaży trafi urządzenie Rift. Z kolei Valve, które jest partnerem HTC, zapowiada, iż premiera jego urządzenia Vive odbędzie się już w tegorocznym okresie świątecznym. Z kolei Microsoft, który niedawno zaprezentował HoloLens, tym razem, podczas targów E3, zaprezentował wersję Minecrafta przystosowaną do współpracy z HoloLens. Dzięki okularom świat Minecrafta wyłania się ze zwykłego stołu, a użytkownik może manipulować nim za pomocą ruchów dłoni i głosu.

Dopóki Microsfot nie pokazał HoloLens nie było wiadomo, na ile poważnie firma traktuje rynek wirtualnej rzeczywistości. Teraz, gdy dowiadujemy się o współpracy z Oculusem i Valve staje się jasne, że koncern z Redmond widzi w nim przyszłość. W najbliższych latach technologie nakładające wirtualne obiekty na otaczającą nas rzeczywistość mogą odgrywać znaczną rolę w cyfrowym przemyśle rozrywkowym.

 

Microsoft Oculus Valve hologram współpraca