Microsoft o Zune

| Technologia

Microsoft opublikował szczegóły dotyczące swojego projektu Zune. Jego składnikami ma być odtwarzacz multimedialny Zune o pojemności 30 gigabajtów, serwis muzyczny Zune Marketplace oraz społeczność użytkowników.

Sam odtwarzacz korzysta z technologii łączności bezprzewodowej, wyposażony został w 3-calowy wyświetlacz oraz tuner FM. Microsoft będzie sprzedawał go w trzech kolorach: czarnym, brązowym i białym.

Moduł łączności bezprzewodowej pozwoli na wymienianie plików muzycznych pomiędzy użytkownikami odtwarzacza. Urządzenie pozwala na pobranie całego pliku i jego trzykrotne odtworzenie w ciągu najbliższych trzech dni. Jeśli pobrany od kolegi utwór nam się spodoba, wystarczy go oznaczyć, a Zune automatycznie połączy się z Zune Marketplace i go zakupi. Użytkownik Zune Marketplace będzie mógł zapłacić za każdy pobrany plik lub też wykupić Zune Pass, czyli rodzaj abonamentu. Odtwarzacze Zune sprzedawane będą z zapisanymi już w pamięci plikami muzycznymi i wideo z wytwórni DTS, Astralwerks Records, Virgin Records, Ninja Tune i innymi.

W momencie rynkowego debiutu Zune\'a do kupienia będą również trzy zestawy akcesoriów.
Zune Car Pack zawiera wbudowany tuner FM z funkcją automatycznego wyszukiwania stacji oraz ładowarką samochodową.
Zune Home A/V Pack pomaga zintegrować odtwarzacz z domowymi zestawami audio i wideo. Zawiera okablowanie pozwalające podłączyć Zune\'a do odpowiednich urządzeń, adapter do sieci elektrycznej, stację dokującą i pilota.
Z kolei w ramach Zune Travel Pack będzie można kupić słuchawki, pilota, torbę, kabel komunikacyjny i zasilacz.

Microsoft nie zdradził ceny żadnego z produktów z linii Zune.

Microsoft Zune Zune Marketplace odtwarzacz