Microsoft aniołem biznesu

| Ciekawostki
Microsoft

Microsoft postanowił zostać aniołem biznesu i założył Bing Fund. Jego zadaniem jest udzielanie wsparcia nowo powstającym firmom, które działają na rynku internetowym i mobilnym.

Warunkiem starania się o pomoc, zarówno finansową jak i ekspercką, jest posiadanie biznesplanu i działającego prototypu produktu. Niezależnie od tego, czy produktem tym jest urządzenie czy usługa internetowa.

Zaakceptowane przez Microsoft firmy otrzymają obligacje zamienne i zostaną skontaktowane z inwestorami strategicznymi. Uzyskają też dostęp do całego ekosystemu API przeglądarki Bing i możliwość dostępu do niektórych technologii powstających w Microsoft Research. Ponadto będą mogli liczyć też na pomoc projektantów, inżynierów oraz specjalistów od marketingu i rozwoju firm. Te przedsiębiorstwa, która mieszczą się w okolicach Seattle będą mogły korzystać z pomieszczeń Microsoftu.

Bing Fund ma pozwolić koncernowi z Redmond na nawiązanie dobrych kontaktów z nowo powstającymi firmami. Microsoft nie wyklucza, że część z tych przedsiębiorstw zostanie jego partnerami, a inne będzie starał się przejąć.

Microsoft anioł biznesu Bing Fund