Microsoft patentuje klawiaturę z wyświetlaczem

| Technologia
Microsoft

Microsoft złożył wniosek patentowy na interaktywną klawiaturę z wieloma różnymi układami klawiszy. Gigant z Redmond być może pracuje nad urządzeniem podobnym do klawiatury Optimum Arta Lebedeva.

Z opisu patentu wynika, że klawiatura ma korzystać z jednego wspólnego wyświetlacza umieszczonego pod klawiszami. Koncepcja przypomina zatem Optimus Popularis, a nie Optimus Maximus, w którym każdy z klawiszy ma własny wyświetlacz.

Na razie nie wiadomo nic, poza tym, że złożono wniosek patentowy. A to nie oznacza, że klawiatura kiedykolwiek powstanie.

Klawiatury z wyświetlaczami, które pozwalają na łatwą zmianę symboli na klawiszach nigdy nie zdobyły popularności. Głównym powodem jest zapewne cena. Optimus Popularis kosztuje 1086 USD, a za Optimus Maximus trzeba zapłacić 2068 dolarów.

Jeśli jednak na tym rynku pojawiłby się Microsoft, sytuacja mogłaby ulec gwałtownej zmianie zarówno ze względu na możliwość natywnego wsparcia takiej klawiatury w systemie operacyjnym, jak i na możliwość zamówienia przez giganta dużej liczby urządzeń i wynegocjowania atrakcyjnej ceny.

Microsoft klawiatura Art Lebedev Optimus