CES: Linux i WMP w jednym telefonie

| Technologia

W swoim najnowszym produkcie, telefonie MotoRizr 76, Motorola postanowiła połączyć możliwości Linuksa i Windows. Zaprezentowane na CES-ie urządzenie używa Linuksa w roli systemu operacyjnego i umożliwia synchronizację ze sklepami muzycznymi korzystającymi z Windows Media Playera.

Po podłączeniu do komputera za pomocą złącza USB telefon automatycznie komunikuje się z online’owymi sprzedawcami muzyki.

Najnowszy MotoRizr wyposażony został w 2-gigabajtową wymienną kartę pamięci microSD. Telefon korzysta ponadto z dodatkowych klawiszy, ułatwiających sterowanie jego funkcjami muzycznymi oraz złącza Bluetooth, dzięki któremu możemy bezprzewodowo połączyć słuchawki z MotoRizr’em.

Amerykańska firma wciąż uatrakcyjnia są ofertę chcąc skuteczniej konkurować z Nokią. Nawiązuje też kontakty z kolejnymi partnerami. Przed rokiem podpisała umowę z Microsoftem, na podstawie której tworzy urządzenia przenośne korzystające z Windows Media Player i technologii ochrony praw autorskich. Przedstawiciele Motoroli poinformowali właśnie o zawarciu porozumienia z Warner Music Group. Obie firmy będą pracowały nad rozwojem produktów i wspólnymi kampaniami marketingowymi.

Motorola MotoRizr 76 telefon Linux Windows Media Player Microsoft Warner Music Group