Tani i mały

| Technologia

Nikon zaprezentował cyfrową lustrzankę oznaczoną numerem D40. Jest to najmniejszy i najlżejszy aparat D-SLR tego producenta.

Cyfraka zaopatrzono w 6,1-megapikselowy czujnik CCD współpracujący z 2,5-calowym ekranem LCD oraz gniazdem kart pamięci SD (obsługującym również SDHC).

Aparat jest w stanie zrobić pierwsze zdjęcie już po 0,18 sekundy od momentu włączenia. Model D40 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 2,5 fps. W jednej serii można wykonać do 100 zdjęć zapisywanych w formacie JPG.

Nowy Nikon oferowany jest z obiektywem AF-S DX 18-55 mm. Nowe body Nikona współpracuje więc z obiektywami AF-S. W wypadku starszych obiektywów AF użytkownik będzie zmuszony ręcznie ustawiać ostrość.

N40 ma być tanią lustrzanką Nikona - aparat charakteryzuje się trójpunktowym systemem auto-focus oraz body wykonanym całkowicie z plastiku - na szczęście wysokiej jakości. Jak podał serwis Digital Photography Review, Nikon D40 jest mniejszy od zaprezentowanego niedawno Canona Digital Rebel Xti (EOS 400D), lepiej trzyma się dłoni i jest poręczniejszy.

Opisywany aparat (body oraz obiektyw) dostępny będzie w sprzedaży w grudniu w cenie 600 dolarów.

Nikon D40 lustrzanka D-SLR