Supercienki elastyczny wyświetlacz OLED

| Technologia
JohnE777, flickr, lic. CC-BY

Podczas konferencji prasowej w Seulu firma LG Dispaly zaprezentowała elastyczny wyświetlacz OLED o grubości zaledwie 0,97 mm. To dowód, że koreańskie przedsiębiorstwo wciąż inwestuje w OLED. Firma zapewnia, że jeszcze w bieżącym roku rozpocznie sprzedaż telewizorów OLED o przekątnej 99 cali.

Zaprezentowany właśnie 0,97-milimetrowy wyświetlacz ma przekątną 55 cali i waży zaledwie 1,9 kilograma. Umieszczono go na ścianie za pomocą magnetycznej maty przyczepionej do ściany. Jako, że wyświetlacz jest elastyczny, można go bardzo łatwo odczepić od maty i ponownie na niej umieścić. Zaprezentowany wyświetlacz jest znacznie cieńszy od tych, które obecnie LG stosuje w telewizorach. Najcieńszy sprzedawany przez LG OLED ma grubość 4,3 mm.

Nie wiadomo czy i kiedy nowy wyświetlacz trafi do sklepów. Warto jednak pamiętać, że już wcześniej LG zapowiadało, że w 2017 roku rozpocznie sprzedaż wyświetlaczy, które można będzie zwijać.

Tylko w bieżącym roku w ofercie LG znalazły się nowe modele telewizorów o przekątnych 55, 66 i 77 cali, w których wykorzystano wyświetlacze OLED.

OLED LG Display