OSDL: będzie MS Office dla Linuksa

| Technologia

Szef Open Source Development Lab (OSDL) uważa, że w ciągu kilku najbliższych lat Microsoft zaprezentuje wersję pakietu MS Office dla Linuksa. Zrobili tak kiedyś dla systemów Apple\'a, zrobią to dla Linuksa – stwierdził Stuart Cohen.

Celem OSDL, organizacji założonej m.in. przez IBM-a, HP i Intela, jest praca na rzecz upowszechnienia się Wolnego Oprogramowania.

Zdaniem Cohena Microsoft udostępni linuksową wersję MS Office\'a by zapobiec rozpowszechnieniu się opensource\'owego Open Office\'a. Microsoft zaproponuje tani pakiet biurowy. Nie sadzę by otworzyli kod MS Office\'a, ale umożliwią jego uruchamianie na linuksowych komputerach – dodał Cohen.

Porównał on ewentualną edycję MS Office\'a do bazodanowej aplikacji Database 10g Express Edition. Firma Oracle zdecydowała się na jej udostępnienie za darmo właśnie po to, by powstrzymać rozwój konkurencyjnych opensource\'owych baz danych.

Szef OSDL zauważył przy okazji, że w ostatnim czasie podejście Microsoftu do Linuksa zaczęło się zmieniać. Nawet jednak ewentualne opublikowanie pakietu MS Ofice for Linux nie zakończy rywalizacji pomiędzy systemami Windows a Linux.

OSDL Stuart Cohen Microsoft Windows Linux MS Office Open Office