Europejski debiut PS3 znowu przesunięty?

| Technologia

Pojawiły się plotki, jakoby Sony miało po raz kolejny opóźnić europejski debiut konsoli PlayStation 3. Z oficjalnych doniesień wynika, że urządzenie zadebiutuje na rynkach Starego Kontynentu w marcu przyszłego roku. Pogłoski mówią, że premiera zostanie przesunięta na kwiecień, a może nawet na wrzesień 2007. Sony Computer Entertainment Europe zaprzecza, że ma takie plany i twierdzi, że jest gotowe do marcowej premiery.

Witryna ComputerAndVideoGames, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela przemysłu, informuje, że najbardziej prawdopodobnym terminem pojawienia się PS3 w Europie jest kwiecień, chociaż inne źródło mówi o wrześniu.

Sony wciąż ma problemy z odpowiednią liczbą laserów potrzebnych do wbudowanego w konsoli czytnika Blu-ray. Ponadto firmie ciągle nie udało się dostarczyć zapowiadanej liczby konsoli na kluczowe rynki USA i Japonii.

Z danych analityków wynika, że w listopadzie Sony udało się sprzedać 383 tysiące konsoli, podczas gdy firma zapowiadała, że w samym dniu premiery dostępnych będzie 500 tysięcy urządzeń. Ponadto koncern zapowiada, że do końca bieżącego roku nabywców znajdą 2 miliony PS3, a w marcu 2007 liczba ta wzrośnie do 6 milionów.

Nie wiadomo, czy firmie uda się osiągnąć zakładane cele.

PlayStation 3 PS3 Europa premiera