San Diego - pierwszy europejski smartfon z procesorem Intela

| Technologia
Orange

Należąca do Orange’a firma Everything Everywhere zaprezentowała pierwszy w Europie smartfon z procesorem Intela. Urządzenie korzysta z jednordzeniowej kości Atom Z2460 oraz systemu Android. Produkowane jest przez Gigabyte’a, ale będzie rozprowadzane pod marką Everything Everywhere. Za tydzień telefon będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii, a wkrótce potem trafi do sklepów we Francji.

To trzeci smartfon z procesorem Intela. Pierwszym był Lava XOLO X900, który w kwietniu zadebiutował w Indiach. Natomiast wczoraj w Chinach odbyła się premiera urządzenia Lenovo LePhone K800. W drugiej połowie bieżącego roku na rynek trafi natomiast urządzenie Motoroli wyposażone w procesor Atom.

Sprzedaż urządzeń przenośnych rośnie znacznie szybciej niż komputerów stacjonarnych. Dlatego też przedstawiciele Intela zapewniają, że ich firma uczyni wszystko, by zdobyć poważną część mobilnego rynku.

Nowy telefon, który w Wielkiej Brytanii będzie sprzedawany pod nazwą San Diego, korzysta z wyświetlacza o przekątnej 4,03 cala i Androida Gingerbread. Intel zapewnia, że jego jednordzeniowy Atom jest bardziej wydajny niż wiele obecnych na rynku dwurdzeniowych rozwiązań. Przyznaje jednak, że ustępuje najnowszym czterordzeniowym procesorom.

Analityków zaskoczyła decyzja o zastosowaniu jednordzeniowego układu. Przypominają, że klienci kojarzą więcej rdzeni z większą wydajnością, więc będą raczej skłonni kupić smartfony z dwurdzeniowym procesorami.

San Diego Orange smartfon Intel procesor Atom