Przecieki na temat SP1 dla Windows Visty

| Technologia
Windows Vista Ultimate

Ethan Allen, właściciel bloga Hotfix poświęconego łatom do programów, twierdzi, że zna szczegóły dotyczące Service Packa 1 dla Windows Visty. Na swoim blogu opublikował listę ponad 100 poprawek, które mają znaleźć się w SP1.

O szczegółach poinformował go ponoć ktoś, kto ma wgląd w prace Microsoftu. Microsoft potwierdza, że trwają prace nad pierwszym wielkim zestawem poprawek, który zostanie opublikowany w drugiej połowie bieżącego roku. Firma nie chce jednak zdradzić, jakie konkretnie łaty znajdą się w SP1.

Allen twierdzi, że uwzględniono wśród nich wiele sterowników oraz programów zapewniających kompatybilność pomiędzy Vistą a różnymi urządzeniami. Po zainstalowaniu SP1 mają ponoć lepiej działać przede wszystkim urządzenia USB firm trzecich oraz sprzęt korzystający z łączy FireWire. Chodzi tutaj na przykład o aparaty cyfrowe firmy Sony, których właściciele doświadczają licznych problemów podczas prób połączenia ich z Vistą.
Inne łaty poprawią odtwarzanie telewizji i poszerzą właściwości multimedialne Visty.

Ulepszone zostaną też technologie oszczędzania energii w Viście.

Co jednak najbardziej, zdaniem Allena, zaskakujące, w SP1 nie znajdą się żadne poprawki dotyczące bezpieczeństwa Visty.

Microsoft wypuszcza pierwszy duży zestaw poprawek po mniej więcej roku od premiery oprogramowania. SP1 dla Visty należy się więc spodziewać w listopadzie lub grudniu.

Service Pack 1 Windows Vista SP1