Dożywocie dla twórcy Silk Road

| Technologia
John Linwood

Ross Ulbricht, założyciel czarnorynkowego serwisu Silk Road, został skazany na dwa dożywocia, pięć lat więzienia za włamanie do systemów komputerowych oraz 20 lat za pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura oskarżyła go o to, że ułatwił nielegalną sprzedaż dóbr o łącznej wartości ponad 213 milionów dolarów, w związku z czym ma zapłacić też grzywnę w wysokości 183 milionów USD.

W obronie Ulbrichta wystąpiło ponad 100 osób, które wysłały do sądu listy. Jednak sędzia Katherina Forrest uznała, że „Silk Road był niezwykle destrukcyjnym przedsięwzięciem”, a Ulbrichtowi nie pomógł fakt, że próbował on zlecić zamordowanie pięciu osób. Ponadto przed sądem wystąpili też rodzice dwóch z sześciu osób, które zmarły po przedawkowaniu narkotyków kupionych na Silk Road. Rodzice twierdzili, że ich dzieci by żyły, gdyby nie łatwość, z jaką można było kupić narkotyki w online'owym serwisie.

Ulbricht ma dwa tygodnie na złożenie apelacji, a jego obrońcy potwierdzili, że to zrobi.

Mężczyzna będzie też oskarżony w osobnym procesie. Stanie przed sądem federalnym w sprawie o morderstwo oraz inne przestępstwa związane z rozprowadzaniem narkotyków.

Silk Road Ross Ulbricht wyrok