Doświadczyć kosmosu na Ziemi

| Ciekawostki
Willer Travel

Podróż autobusem bywa próbą dla cierpliwości pasażerów, jednak w tokijskim Star Fighterze z pewnością nikt się nie będzie nudził. W pojeździe nie ma okien, bo nie o widoki stolicy tu chodzi, ale o doświadczenie kosmosu na Ziemi.

W podłodze zamontowano włazy, nie mogło również zabraknąć śluzy powietrznej. W miejscu okien wiszą tzw. hiperszyby, czyli ekrany LCD. Podczas jazdy przemykają przez nie kosmiczne pejzaże. W oparciach foteli z przodu znajdują się wyświetlacze. Po ich menu nawiguje się za pomocą dżojstika.

Gdy wybrzmią ostatnie słowa przewodnika, opada kurtyna oddzielająca przedział kierowcy od pasażerów i zaczyna się prezentacja kosmicznej sagi. Jest rok 20XX. W pobliżu planety Cocoon odkryto świecący [...] obiekt. Śmiałkowie z różnych części świata próbują go odnaleźć. Biuro turystyczne WILLER-X zaprojektowało nowe wahadłowce Star Fighter i zapowiedziało serię wypraw po skarb (możliwe, że to legendarny magiczny kryształ, który zaginął gdzieś w prehistorycznym kosmosie). Za przebrnięcie przez wszystkie etapy zabawy dostaje się drobną nagrodę.

Operator Star Fighterów, firma Willer Travel, proponuje 1) przejażdżkę z Dworca Shinjuku na dużą sztuczną wyspę Odaiba i z powrotem (za bilet na Odaiba Free Plan trzeba zapłacić ok. 23 dol.), 2) symulację treningu astronautów (Astronaut Training Simulation Experience kosztuje 75-80 dol., w cenę biletu wliczono wycieczkę do Centrum Kosmicznego Tsuba) lub 3) wypad naukowo-muzealny (uiściwszy opłatę w wysokości 28 dol., pasażerowie zwiedzają m.in. Narodowe Muzeum Nowych Nurtów oraz Wynalazczości Miraikan).

Star Fighter Tokio autobus kosmos Willer Travel