Arabowie zbudują replikę Tadź Mahal

| Ciekawostki
Friar's Balsam (Christopher John SSF), CC

W Dubaju powstanie replika słynnego indyjskiego mauzoleum Tadź Mahal. Ponieważ miasto słynie z projektów realizowanych z epickim rozmachem, np. Wysp Palmowych, nie ograniczono się wyłącznie do kopiowania. Przy 4-krotnie większym od oryginału Tadź Arabia (Taj Arabia) mają też powstać kosztowne rozwinięcia tematu. Na witrynie internetowej znajdują się informacje m.in. o suku czy ogrodach na terasach.

Sercem przedsięwzięcia będzie 300-pokojowy pięciogwiazdkowy hotel, otoczony 7 budynkami o mieszanym przeznaczeniu. Wszystkie staną w Falconcity of Wonders (FCW), dubajskim konglomeracie replik siedmiu cudów świata i innych architektonicznych wyczynów ludzkości. Niby-mauzoleum spotka się tu nie tylko piramidami egipskimi, ale i z wieżą Eiffla, Wielkim Murem Chińskim czy krzywą wieżą z Pizy.

Jak ujawnili deweloperzy, koszt budowy kompleksu ochrzczonego mianem Nowego Miasta Miłości to, bagatela, 1 mld dol. Jeśli wszystko pójdzie z planem, prace zakończą się w 4. kwartale 2014 r. Tadź Arabia jest oczywistym nawiązaniem do miłosnej symboliki Tadź Mahal, stąd pomysł, by znalazły się tam różne obiekty kojarzone z pięknem życia [...] i romansem. A wszystko w stylu architektonicznym dworu Mughal - opowiada Arun Mehra, prezes Link Global Group. Inwestorzy mają nadzieję, że Tadź Arabia stanie się nową światową mekką nowożeńców, przebijając pod względem atrakcyjności choćby Bali.

Tadź Mahal Tadź Arabia Taj Arabia Dubaj replika hotel