ARM straci prezesa

| Technologia
ARM

Tudor Brown, współzałożyciel i prezes ARM-a nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na szefa firmy. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest planowane na 3 maja, a to oznacza, że Brown, który przez ostatnie 21 lat ogrywał ważną rolę w firmie, przestanie nią zarządzać.

Firma znana obecnie jako ARM Holdings powstała w 1990 roku jako Advanced RISC Machines. Była to spółka firm Acorn Computers, Apple Computer oraz VLSI Technology. Zadaniem przedsiębiorstwa było rozwijanie układów opartych na architekturze RISC. Tudor Brown był od samego początku głównym inżynierem pracującym nad projektami procesorów. W 1993 roku został dyrektorem wydziału inżynieryjnego oraz dyrektorem ds. technicznych. Funkcje te sprawował do 2001 roku, kiedy to został dyrektorem ds. operacyjnych i wiceprezesem ds. rozwoju globalnego. Wszedł też do zarządu firmy.

Ukoronowaniem jego kariery było objęcie w lipcu 2008 roku stanowiska prezesa.

Pod rządami Browna ARM zanotował największe sukcesy w swojej historii. Firma przebojem zdobyła rynek urządzeń przenośnych i rysują się przed nią świetne perspektywy.

Obecnie w ARM-ie pracuje jeszcze 12 osób, które są tytułowane „współzałożycielami", gdyż pracowały w zespole badawczo-rozwojowym Acrona. Wraz z Brownem odejdzie 8 z nich. Z pozostałej czwórki trzech piastuje stanowiska menedżerskie w dziale R&D ARM-a, a czwartym jest obecny dyrektor wykonawczy firmy Mike Muller.

Tudor Brown ARM