Chińczycy kupią chiński oddział Ubera

| Ciekawostki
401K, CC

Chińskie przedsiębiorstwo Didi Chuxing poinformowało, że kupi chiński oddział Ubera. To zakończy konkurencję pomiędzy oboma przedsiębiorstwami. Anonimowe źródło informuje, że wartość transakcji może wynieść nawet 35 miliardów dolarów. Przedstawiciele Didi potwierdzili umowę z Uberem, jednak nie zdradzili, ile jest ona warta. Wiadomo, że w ramach transakcji Uber otrzyma 5,89% udziałów w Didi, dyrektor wykonawczy Ubera Travis Kalanick zasiądzie w radzie nadzorczej Didi, a dyrektor Didi Cheng Wei zostanie członkiem rady nadzorczej Ubera.

Obecnie Uber jest obecny w ponad 60 miastach w Chinach, a jego samochody odbywają ponad 40 milionów kursów tygodniowo. Z kolei Didi ma zamiar wyjść poza granice Chin i przymierza się do ekspansji na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, Rosji oraz na terenie Europy.

Didi Chuxing powstała w ubiegłym roku z połączenia dwóch firm wspieranych, odpowiednio, przez Alibaba Group i sieć społecznościową Tencet. Niedawno przedsiębiorstwo zainwestowało 100 milionów dolarów w głównego konkurenta Ubera na rynku USA - firmę Lyft.

Uber Didi Chuxing