Uber stworzy własne mapy

| Technologia
Google Maps

Uber ma zamiar skończyć z uzależnieniem od Google Maps oraz zbierać więcej informacji dotyczących wzorców ruchu na drogach i dokładnych danych o lokalizacji klienta i celu jego podróży. Dlatego też przedsiębiorstwo rozpoczyna tworzenie własnych map. Już w ubiegłym roku na drogi USA, a ostatnio Meksyku, wyruszyły pojazdy mapujące teren. Teraz Brian McClendon, który w przeszłości był odpowiedzialny za mapy Google'a, a teraz został zatrudniony przez Ubera, mówi, że mapowane będą również drogi w innych krajach. Dokładne mapy to podstawa naszej działalności - stwierdza McClendon.

Odpowiednie mapy są tak ważne dla firmy, że postanowiła ona zainwestować 500 milionów dolarów  ich stworzenie. Niedawno przedsiębiorstwo zebrało od inwestorów 3,5 miliarda dolarów. Zdaniem specjalistów, by się rozwijać, Uber potrzebuje nowych technologii, dzięki którym poprawi jakość swoich usług i wkroczy na nowe rynki.

W marcu ubiegłego roku Uber kupił firmę deCarta specjalizującą się w mapowaniu i lokalizacji oraz technologię wykorzystywaną przez microsoftowe Bing Maps. Obecnie dostępne mapy to dobry punkt wyjścia, ale część informacji - jak na przykład topografia oceanów - nie jest potrzebna Uberowi. Firma potrzebuje też dobrej informacji w tych częściach świata, dla których mapy jeszcze nie istnieją oraz tam, gdzie drogi są słabo oznakowane - mówi McClendon.

Na razie nie wiadomo, czy tworzone przez siebie mapy Uber zachowa tylko dla siebie czy też udostępni je szerzej.

Uber mapa Google Maps