Uniwersytet Oksfordzki na platformie edX

| Ciekawostki
University of Oxford

Od kilku lat wiele prestiżowych uniwersytetów udostępnia bezpłatne wykłady za pomocą takich platform jak edX, Coursera czy FutureLearn. Można tam skorzystać z kursów prowadzonych m.in. przez MIT, Uniwersytet Harvarda czy Uniwersytet w Cambridge. Dotychczas jednak brakowało oferty jednej z najważniejszych instytucji akademickich na świecie - Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Teraz się to zmiani. Już 6 lutego przyszłego roku na platformie edX rozpocznie rozpoczną się zajęcia z ekonomii. Kurs "From Povertyto Prosperity: Understanding Economic Development" będzie prowadzony przez profesora Paula Colliera z Blavatnik School of Government Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Online'owe platformy edukacyjne oferują tak olbrzymie bogactwo kursów, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Możemy uczyć się projektowania gier komputerowych, analizy finansowej korporacji, poznawać historię i wpływ społeczny różnych religii, specjalizować się w prawie międzynarodowym czy dowiedzieć się, jak Wojna Secesyjna zmieniła Stany Zjednoczone. Znajdziemy takie kursy, jak "Wstęp do muzyki klasycznej", "Neuronauki medyczne" czy "Sieci neuronowe w nauczaniu maszynowym".

Kursy są bezpłatne i często na ich zakończenie otrzymujemy elektroniczne potwierdzenie odbycia kursu. Za niewielką opłatą możemy otrzymać taki dyplom tradycyjną pocztą.

Olbrzymią zaletą online'owych kursów jest możliwość dołączenia do nich w dowolnej chwili. Jeśli nie mogliśmy rozpocząć zajęć wraz z innymi studentami z całego świata, szybko nadrobimy zaległości, jeśli tylko zechcemy poświęcić na naukę nieco więcej czasu.

Uniwersytet Oksfordzki edX kurs online