Przeżył zakażenie wirusem Ebola i poleciał oddać krew innemu choremu

| Medycyna
frostnova, CC

Will Pooley, brytyjski pielęgniarz, który przeżył zakażenie wirusem Ebola (EBOV) i 2 tygodnie temu został wypisany z Royal Free Hospital, poleciał 12 września do Atlanty, by oddać krew dla innej ofiary epidemii.

Choć nie ujawniono personaliów tego kogoś, mówi się, że Pooley pracował z nim w ośrodku w Kenemie w Sierra Leone. Dwudziestodziewięciolatek może pomóc choremu lekarzowi, bo w jego krwi występują naturalne przeciwciała.

Ponieważ oryginalny paszport Pooleya został spalony razem z pozostałymi jego rzeczami, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, na wniosek rodziny Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty wydało w 24-godzinnym trybie wyjątkowym paszport zastępczy.

Za lot mężczyzny zapłaciła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Zakażony EBOV lekarz jest leczony w izolatce Szpitala Emory University. Pooley jest idealnym dawcą, bo ma tę samą grupę krwi, co nadal chory przyjaciel.

Dr Aneesh Mehta, specjalista od chorób zakaźnych z Atlanty, podkreśla, że zespół przygląda się wszystkim możliwym opcjom leczenia.

Will Pooley Atlanta krew dawca wirus Ebola EBOV pielęgniarz