Znamy ceny Windows 8.1

| Technologia
Microsoft

Microsoft ogłosił, że posiadacze systemów Windows XP, Vista i Windows 7 będą musieli zapłacić za Windows 8.1. Posiadacze Windows 8 otrzymają nową wersję za darmo. Trafi ona do Windows Store 17 października, a do sprzedaży detalicznej - 18 października.

Windows 8.1 będzie kosztował 119,99 USD, niezależnie od tego, czy pobierzemy go z sieci czy zamówimy na płycie DVD. Wersja Windows 8.1 Pro została wyceniona na 199,99 USD. Ceny te są identyczne z obecnymi cenami Windows 8 i Windows 8 Pro.
Microsoft nie planuje żadnej promocji cenowej Windows 8.1. Przed rokiem Windows 8 był przez trzy miesiące oferowany w obniżonej cenie 39,99 USD. Dopiero później jego cena została zwiększona.

Nie sądzę, by aktualizacja wiele znaczyła dla Microsoftu. Windows 8 był naprawdę przeznaczony dla konsumentów i osób chcących zaktualizować swój dotychczasowy system. Windows 8.1 wydaje się bardziej nakierowany na biznes - mówi Wes Miller, analityk z Directions on Microsoft. W Windows 8.1 znalazły się interesujące narzędzia dla biznesu. Jeśli zaś chodzi o użytkowników indywidualnych korzystających ze starszych wersji OS-u to, zdaniem Millera, Microsoft uważa, że osoby takie raczej zakupią nowy sprzęt z preinstalowanym Windows 8 niż sam system. W bieżącym roku powinno pojawić się więcej tabletów x86 i Microsoft ma nadzieję, że klienci raczej kupią nowy tablet niż zaktualizują swój system z Windows 7 - mówi Miller.

Windows 8.1 cena Microsoft