Aktywacja pirackiego Windows na stałe?

| Technologia
Microsoft

Użytkownicy pirackich kopii Windows 8 Pro twierdzą, że nielegalne oprogramowanie można zaktualizować do stale aktywnej kopii. Ma być to możliwe dzięki dzięki zainstalowaniu oferowanego przez Microsoft bezpłatnego Windows 8 Media Center.

Od 26 października do 13 stycznia przyszłego roku użytkownicy Windows 8 Pro mogą bezpłatnie pobrać ze strony Microsoftu Windows 8 Media Center. Wystarczy, że zarejestrują się na witrynie za pomocą adresu e-mail. Po rejestracji otrzymają klucz aktywacyjny do oprogramowania.

Cała operacja uzyskania licencji na piracką kopię systemu jest możliwa prawdopdoobnie dlatego, że serwer Microsoftu nie sprawdza, czy kopia systemu, którą się posługujemy, została aktywowa za pomocą legalnego klucza. Obecnie piraci aktywują systemu za pomocą narzędzia KMS. Po przeprowadzeniu takiej operacji użytkownik jest informowany, że aktywacja systemu jest ważna do określonej daty. Jeśli następnie połączy się z serwerami Microsoftu, te prawdopodobnie nie sprawdzają one samego klucza, a jedynie czy mają do czynienia z aktywowanym systemem. Po pobraniu i zainstalowaniu Windows 8 Media Center użytkownik jest informowany, że system jest aktywny.

Zmiana komunikatu z takiego z określoną datą, na taki o aktywowaniu systemu może sugerować, że aktywacja jest permanentna.

Windows 8 Pro Windows 8 Media Center