Microsoft zakończył wspieranie Windows 8

| Technologia
Microsoft

Dzisiaj dobiegło końca wsparcie dla Windows 8. Użytkownicy tego systemu nie będą otrzymywali żadnych poprawek bezpieczeństwa, chyba, że zaktualizują swój OS do wersji 8.1. Komputery z Windows 8 mogą być sprzedawane jeszcze do 30 czerwca bieżącego roku.

Po zaktualizowaniu Windows 8 do Windows 8.1 użytkownicy będą mogli liczyć na wsparcie podstawowe do 9 stycznia 2018 roku, a wsparcie rozszerzone zakończy się 10 stycznia 2023 roku. W okresie wsparcia podstawowego Microsoft udostępnia bezpłatnie zarówno poprawki bezpieczeństwa jak i nowe funkcje czy łaty poprawiające działanie już obecnych mechanizmów. Podczas wsparcia rozszerzonego dostarczane są jedynie poprawki bezpieczeństwa.

Microsoft podkreśla, że aktualizacja systemu do Windows 8.1 nie pociągnie za sobą konieczności żadnych zmian w sprzęcie, a wszystkie aplikacje z Windows Store, które działają z Windows 8 będą współpracowały też z wersją 8.1.
Z danych Net Applications wynika, że Windows 8 jest używany przez 2,8% internautów, a z Windows 8.1 korzysta 10,3% użytkowników sieci.

Windows 8 wsparcie Windows 8.1