Czekają nas kolejne wielkie premiery Windows

| Technologia
Microsoft

Śmierć wielkich systemów operacyjnych została zapowiedziana przedwcześnie, twierdzi Microsoft. Kevin Turner, dyrektor operacyjny korporacji z Redmond stwierdził: będą kolejne premiery podobnych do Visty systemów operacyjnych i będą kolejne wersje pakietu Office.

Przed kilkoma miesiącami pojawiły się spekulacja, że Microsoft zrezygnuje z produkowania olbrzymich kompleksowych systemów operacyjnych. W grudniu ubiegłego roku analitycy Gartnera stwierdzili, że Windows Vista będzie ostatnim dużym systemem. Tego typu programy są bowiem bardzo drogie w produkcji i bardzo skomplikowane. Zamiast tego, stwierdzili analitycy, kolejny OS Microsoftu będzie miał budowę modułową i będzie automatycznie rozbudowywany w miarę potrzeb. System miałby być udostępniany przez Internet, a użytkownicy kupowaliby tylko te moduły, które byłyby im potrzebne.

Do powstania takich spekulacji przyczynił prezes Microsoftu, Steve Ballmer, który obiecał, że więcej nie dojdzie do takiej sytuacji, że pomiędzy premierami systemów operacyjnych mija 5 lat.

Microsoft chce przygotowywać duże premiery OS-ów co cztery lata, a pomiędzy dwoma dużymi premierami ma mieć miejsce to najmniej jedna mniejsza.

Michael Cherry, analityk z Directions of Microsoft, twierdzi, że za oświadczeniem Turnera, który wygłosił je do developerów zgromadzonych na Worldwide Partner Conference, stoi chęć obrony pozycji Microsoftu. Nie chcesz, by ludzie opuścili Windows, więc ważne jest, by im przypomnieć, że jest to wciąż najbardziej interesujący system operacyjny dla którego warto pisać programy.

Turner zresztą podkreślił, że na programowaniu dla Windows można nieźle zarobić.

Windows Microsoft system operacyjny