Microsoft zrezygnuje z Windows RT?

| Technologia
flod

Microsoft potwierdził to, co od dłuższego czasu podejrzewano. Firma w przyszłości zrezygnuje z rozwijania systemu Windows RT. To wersja Windows dla komputerów i tabletów z układem ARM. Julie Larson-Green, odpowiedzialna w Microsofcie za wydział urządzeń, powiedziała: Mamy Windows Phone OS, mamy Windows RT i mamy Windows. W przyszłości nie będziemy mieli trzech systemów.

Od dłuższego czasu mówi się, że Microsoft planuje w przyszłości rozwój jednego systemu operacyjnego, wspólnego dla wszystkich urządzeń - od komputerów po telefony komórkowe. Jak łatwo się domyślić, będzie się on opierał na pełnym Windows, a nie na edycji RT. Być może koncern z Redmond zdecyduje się jednak na rozwijanie dwóch systemów - jednego dla komputerów i tabletów, drugiego dla telefonów komórkowych. Również i taki scenariusz oznacza rezygnację z Windows RT.

System ten okazał się wyjątkowo nietrafioną inwestycją. Trafił na tablety Surface RT, które nie znalazły nabywców. Microsoft musiał w związku z tym odpisać od wyników finansowych aż 900 milionów dolarów, a wiele osób twierdzi, że to klęska Windows RT przyczyniła się do wcześniejszego niż sam planował odejścia Steve'a Ballmera ze stanowiska dyrektora wykonawczego.

Microsoft nie zdradził kiedy oficjalnie zakończy produkcję Windows RT. Jednak nie ma to większego znaczenia, gdyż klienci nie są zainteresowani tym produktem.

Windows RT Microsoft