Powolna migracja na Vistę

| Technologia
Microsoft

Brytyjscy przedsiębiorcy z rezerwą podchodzą do systemu Windows Vista. Około 60% z nich stwierdziło, że nie ma obecnie zamiarów z niego korzystać. Badania przeprowadzono wśród 100 szefów działów IT w firmach, które zatrudniają ponad 1000 osób. Zaledwie 1% z nich odpowiedział, że w najbliższym czasie jego firma zacznie wykorzystywać najnowszy OS Microsoftu. Natomiast 58% nie planuje jego użycia.

Jeszcze mniej popularna jest Vista wśród wielkich przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 3000 pracowników. Aż 68% z nich nie planuje zakupu Visty.

Olbrzymia część firm nie ma w ogóle opracowanej strategii migracji na Vistę. Aż 78% przedsiębiorstw nie ma wypracowanych standardów dotyczących przechodzenia na nowy system operacyjny. Odsetek ten wzrasta do 80% wśród instytucji finansowych i do 96% w przypadku firm zajmujących się sprzedażą detaliczną, dystrybucją i transportem.

Menedżerowie pytani o przyczyny niechęci do korzystania z Visty na pierwszym miejscu wymieniali problemy z kompatybilnością z już wykorzystywanym oprogramowaniem (58% odpowiedzi), koszt migracji (39%) oraz stopień skomplikowania takiej operacji (23%).

Frank Foxall, szef przeprowadzającej badania firmy Camwood powiedział: Jesteśmy zaskoczeni ich wynikami. Wynika z nich jednoznacznie, że przedsiębiorstwa będą przechodziły na Vistę, ale zajmie to sporo czasu, gdyż operacja ta wymaga wielu przygotowań.

Windows Vista migracja przedsiębiorstwa