Wiemy, jakie zmiany czekają Yahoo!

| Technologia
Yahoo!

W lipcu ubiegłego roku Verizon zgodził się kupić Yahoo! za kwotę 4,8 miliarda dolarów. Z raportu złożonego właśnie przed amerykańską Komisją Giełd (SEC) dowiadujemy się, jaka przyszłość czeka Yahoo!.

Na początku musimy zauważyć, że Verizon nie kupuje całej firmy. Własnością Verizona stają się takie zasoby jak wyszukiwarka, serwis blogowy czy portal. Transakcja nie obejmuje m.in. części własności intelektualnej oraz bardzo wartościowych udziałów w Alibabie i Yahoo! Japan.

W związku z tym Yahoo! zostanie podzielone na dwie części. Jedna z nich wejdzie w skład Verizona i, jak można przypuszczać, zachowa markę Yahoo!. Większość obecnych pracowników Yahoo! stanie się więc pracownikami Verizona i nadal będą pracowali nad rozwojem portalu. Ta część, której Verizon nie przejmie, zmieni nazwę na Altaba i zostanie przekształcona w holding zarządzający m.in. udziałami w Alibabie i Yahoo! Japan. Altaba będzie też właścicielem części patentów.

Z dokumentów przekazanych SEC dowiadujemy się, że obecny skład zarządu Yahoo! zostanie zredukowany do pięciu osób. Odejdą z niego m.in. dyrektor wykonawcza Marissa Mayer oraz współzałożyciel Yahoo! David Filo. Nie będą oni zasiadali we władzach Altaby. Pani Mayer już stwierdziła, że jest zainteresowana dalsza pracą dla Yahoo!, nie można więc wykluczyć, że zostanie zatrudniona przez Verizon.

Yahoo! Verizon Altaba