Yahoo! zapowiada cięcia

| Technologia
Yahoo!

Dyrektor wykonawcza Yahoo! Marissa Mayer poinformowała, że koncern rozważą "strategiczne alternatywy", w tym zwolnienie 15% załogi, zamknięcie pięciu biur na całym świecie i ewentualne pozbycie się "niestrategicznych aktywów". Oświadczenie takie Mayer złożyła przed ujawnieniem wyników finansowym przedsiębiorstwa. W 2015 roku przychody firmy zamknęły się kwotą 4,968 miliarda dolarów, czyli o 8% większą niż w roku 2014. Firma odpisała jednak w ostatnim kwartale 4,5 miliarda dolarów. Odpis miał prawdopodobnie związek z dokonywanymi wcześniej przejęciami.

W oświadczeniu prasowym Yahoo! czytamy, że koncern ma zamiar zakupić się na mniejszej liczbie kluczowych produktów. Portal może zamknąć w bieżącym roku m.in. działy Games oraz Smart TV, do końca roku liczba pracowników można zostać zmniejszona do 9000, a liczba osób zatrudnionych na kontraktach do 1000. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zamknięte zostaną biura w Dubaju, Mexico City, Buenos Aires, Madrycie i Mediolanie.

Jak poinformowała Mayer, zamknięcie biur i zwolnienia pracowników pozwolą zaoszczędzić 400 milionów dolarów. Pytana, czy w związku z planowanymi oszczędnościami Yahoo! zrezygnuje z przejęć, Mayer stwierdziła, że przemysł IT to dział gospodarki, w którym dokonuje się wielu przejęć. Będziemy zatrudniać i będziemy przejmować, ale sądzę, że obecnie będzie to proces bardziej ostrożny.

Yahoo! zwolnienia