Microsoft ułatwia manipulowanie bateriami

| Technologia
Microsoft

Microsoft ogłosił powstanie nowej technologii, która usprawnia proces... montowania baterii w urządzeniach. Dzięki InstaLoad użytkownik nie musi przejmować się, jak mają być skierowane bieguny baterii. Nie trzeba już zatem zwracać uwagi na dołączane przez producentów diagramy. Urządzenia z InstaLoad będą działały niezależnie od tego, jak włożymy baterie.

Microsoft Microsoft

Nowa technologia przyda się przeciętnemu użytkownikowi, osobom starszym, mającym problemy ze wzrokiem czy podczas wymiany baterii w warunkach słabego oświetlenia. Jednak z InstaLoad skorzystają przede wszystkim ci, którzy muszą baterie wymieniać często, w trudnych warunkach lub gdy baterii jest dużo. Przyda się ona zatem w wojsku, policji, budownictwie czy podczas uprawiania sportu.

InstaLoad jest tania, nie wymaga stosowania kosztownych obwodów elektronicznych i nie zużywa energii z baterii. To rozwiązanie mechaniczne, kompatybilne z już istniejącymi bateriami w rozmiarach CR123, AA, AAA, C, D lub podobnych. Zakłada ono zastosowanie po obu stronach zarówno dodatnich jak i ujemnych styków. Inżynierowie Microsoftu wykorzystali fakt, że obecny kształt baterii pozwala na takie zaprojektowanie styków, iż niezależnie od tego, jak włożymy baterię, urządzenie zadziała.

baterie InstaLoad bieguny Microsoft