Hakerzy ukradli bitcoiny warte dziesiątki milionów dolarów

| Bezpieczenstwo IT

Hakerzy przełamali zabezpieczenia jednego z najpopularniejszych narzędzi do wydobywania bitcoinów i ukradli jego użytkownikom dziesiątki milionów dolarów. Z dostępnych informacji wynika, że ofiarą ataku padło narzędzie Nicehash. Jego użytkownicy stracili ponad 4700 bitcoinów o łącznej wartości około 80 milionów dolarów. Obecnie Nicehash jest niedostępny, a jego twórcy usiłują naprawić szkody poczynione przez złodziei.

W ostatnim czasie bitcoiny szybko zyskują na wartości. Wzrosło zatem zainteresowanie narzędziami do ich wydobywania, a zestaw Nicehash stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi wśród tych, którzy marzą o wirtualnej walucie. Jedną z największych zalet witryny jest łatwość konfiguracji i użycia. Wystarczy pobrać aplikację i można rozpocząć wydobywanie bitcoinów.

Eksperci mówią, że atak na Nicehash jest jednym z największych przeprowadzonych na tego typu usługę.

Niecehash oficjalnie poinformowało o ataku. Przełamano zabezpieczenia naszego systemu płatności i ukradziono zawartość portfela. Próbujemy ustalić dokładną liczbę skradzionych bitcoinów. Prowadzimy własne śledztwo, a o incydencie poinformowaliśmy organa ścigania i będziemy z nimi współpracowali, czytamy w oświadczeniu.

Atak pokazuje, że o ile blockchain wykorzystywany przez bitcoiny jest trudny do złamania, to strony trzecie wciąż są narażone na atak.

bitcoin Nicehash włamanie atak