Microsoft poprawia 24 dziury

| Bezpieczenstwo IT
Microsoft

Wczoraj w ramach Patch Tuesday Microsoft udostępnił poprawki dla 24 dziur w swoich programach. Załatano m.in. trzy luki typu zero-day.

Koncern opublikował osiem biuletynów, z których trzy opisano jako „krytyczne”, a pozostałe jako „ważne”.

Jeden z „krytycznych” biuletynów, MS14-058, poprawia dziury zero-day odkryte przez firmę FireEye. Zostały one użyte w niezwiązanych ze sobą atakach, podczas których cyberprzestępcy dostali się do jądra Windows. Z kolei „ważny” biuletyn MS14-060 załatał dziurę zero-day, którą od roku wykorzystywali rosyjscy szpiedzy atakujący m.in. NATO i Polskę. Ostatni z „krytycznych” biuletynów to MS14-057. Poprawia on trzy błędy w .NET Framework. Pozwalają one atakującemu na zdalne wykonanie kodu. Aby tego dokonać napastnik musi wysłać URI zawierające międzynarodowe znaki do aplikacji .NET.

Użytkownicy powinni zwrócić też uwagę na „ważny” biuletyn MS14-056. Poprawia on aż 14 dziur w Internet Explorerze. Luki nie zostały dotychczas wykorzystane przez cyberprzestępców. Należy jednak jak najszybciej zainstalować ten biuletyn, gdyż jedna z dziur pozwala na zdalne wykonanie kodu jeśli użytkownik wejdzie za pomocą Internet Explorera na odpowiednio spreparowaną witrynę.

biuletyn poprawka Microsoft Patch Tuesday zero-day