TruePlay ma zapobiec oszustwom w grach

| Technologia
Microsoft

W Windows 10 Fall Creators Update znalazł się nowy mechanizm o nazwie TruePlay. Jego zadaniem jest zapobieganie oszustwom w grach online'owych. Technologia ma informować producentów gier o oszustwach, pozwolić na zidentyfikowanie nieuczciwych graczy i podjąć działania.

TruePlay monitoruje sesje gier i wyszukuje w nich wzorce wskazujące, że użytkownik gra w sposób nieuczciwy. Podczas monitoringu zbierane są dane i gdy TruePlay wykryje podejrzane działania, wysyła informację do twórcy gry. Microsoft zapewnia, że zbieranie danych i powiadamianie dewelopera gry ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy technologia zauważy podejrzane zachowania.
Gry monitorowane przez TruePlay uruchamiają się w specjalnym trybie, który powinien zapobiegać najbardziej typowym oszustwom. Mechanizm TruePlay działa wyłącznie w przypadku gier na peceta pobranych z Windows Store. Deweloperzy, którzy chcieliby skorzystać z TruePlay muszą uzyskać wcześniejszą akceptację Microsoftu.

Użytkownik może wyłączyć mechanizm TruePlay. Nadal będzie miał możliwość uruchomienia chronionych nim gier, ale deweloper będzie mógł ograniczyć możliwości gry. Na przykład może uniemożliwić uruchomienie jej w trybie multiplayer i zezwolić na granie tylko w trybie pojedynczego użytkownika.

gra TruePlay Fall Creators Update oszustwo