Jaka ta kartka smaczna

| Ciekawostki
Oxygen Creative

Przed każdymi świętami świat zalewa kolejna fala kartek z życzeniami. Co prawda coraz częściej zastępujemy je mailami bądź SMS-ami, ale sporo osób nadal woli tradycyjną formę dzielenia się z innymi swoimi myślami. To z myślą o nich powstały ekologiczne pocztówki – są jadalne, więc na pewno nie wylądują na wysypisku śmieci.

Jak wyjaśnia Steve Lodge, dyrektor zarządzający agencji artystycznej Oxygen Creative, kartki są drukowane na papierze pozyskiwanym z ziemniaczanej skrobi. Wszystkie użyte barwniki nadają się do spożycia. Firma zakupiła nawet specjalną drukarkę, która nigdy nie wykorzystywała tradycyjnego tuszu. W innym razie jego resztki mogłyby trafić do ust łakomego amatora epistolografii.

Papier ze skrobi ziemniaczanej nie został zaprojektowany do tego typu celów i jest nieco słaby, ale wytrzymuje i nie gnie się po ustawieniu w pionie, zachowuje się zatem podobnie do zwykłych kartek.

Kilkaset pocztówek powędruje w tym roku do klientów Oxygen Creative. Przedstawiają one miskę wypełnioną brukselkami, które mają się chyba kojarzyć z soczystą zielenią choinki. Firma projektancka z Tiverton w hrabstwie Devon musiała uzyskać zezwolenia odpowiednich władz, jej przedsięwzięcie nie jest w żadnym razie samowolką ekologiczną.

jadalne kartki święta brukselka Steve Lodge Oxygen Creative